Mamy Fiołka

Mieszkamy w Beskidzie Niskim i wspólnie tworzymy rękodzieło pod szyldem Mamy Fiołka. To dla nas, coś więcej niż tylko pasja. Kochamy rzeczy zrobione ręcznie.

Berety handmade

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Berety handmade to wyjątkowy dodatek do każdej stylizacji. Można je nosić na milion sposobów, nawet na codzień. Kto powiedział, że berety są nudne, zbyt eleganckie albo za bardzo szykowne? My zakładamy je do sklepu po bułki i nie zawsze są to paryskie bagietki.

Historia beretów jest długa i zawiła. Kiedyś nosili je głównie artyści lub inni przedstawiciele bohemy w dużych miastach. W końcu te oryginalne nakrycia głowy trafiły do wojska. Dziś zobaczymy je na głowach malarzy, współczesnych hipsterów, żołnierzy, znanych fashionistek, starszych i młodszych. Nie ma reguły. W Polsce berety ciągle kojarzą się negatywnie. Czas najwyższy to zmienić i dać im drugie, lepsze życie.

Nasze berety handmade powstają na szydełku z naturalnych materiałów (bawełna lub wełna merino). Każdy jest wyjątkowy, bo nie ma dwóch takich samych. „Czapki” szydełkujemy z kolorych włóczek i nie boimy się szalonych wzorków. Niektóre są zakończone antentką, a niektóre ciekawym pomponem. Jeśli masz ochotę sprawić sobie stylowy beret handmade z bawełny, nie zastanawiaj się nad tym godzinami. Uwaga! Jest szansa, że się w nim zakochasz.

Berety handmade czy z sieciówek? Przede wszystkim, te wyprodukowane przez maszyny w ogromnych ilościach, nie zawsze mają to „coś”. Poza tym, kupując beret Mamy Fiołka, wspierasz lokalnych twórców, a nie wielkie fabryki. Staramy się żyć w duchu slow life i kupować produkty wykonane ręcznie. Od kiedy sami zajmujemy się rękodziełem, mamy o wiele więcej szacunku do slow fashion.

P.S.
Stworzyliśmy całą serię „Zryte Berety” dla wszystkich, którzy nie lubią nudy na głowie. Berety w kropki lub w paski, w kratkę, z kolorowymi antenami, z bawełny, z merino. Dla każdego, coś miłego.