Mamy Fiołka

Mieszkamy w Beskidzie Niskim i wspólnie tworzymy rękodzieło pod szyldem Mamy Fiołka. To dla nas, coś więcej niż tylko pasja. Kochamy rzeczy zrobione ręcznie.

O nas

Rękodzieło Mamy Fiołka to nasz wspólny projekt rękodzielniczy. Robimy na drutach czapki z wełny, bawełny, szydełkujemy torby na zakupy, berety i ręcznie kujemy biżuterię z miedzi, mosiądzu. Nie brakuje nam pomysłów a nasze apetyty rosną w miarę tworzenia. Mieszkamy w Beskidzie Niskim, lubimy zero i less waste. Jesteśmy po 30. Edyta i Marcin 🤍

Rękodzieło, sklep z handmade z Polski, projekt rękodzielniczy z Beskidu Niskiego
Sklep z handmade Mamy Fiołka to nasze oczko w głowie. Kochamy polskie rękodzieło!
A kiedyś było tak…

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami żyliśmy sobie osobno i nie wiedzieliśmy o swoim istnieniu. Obydwoje urodziliśmy się i wychowaliśmy na Podkarpaciu, w miejscowościach oddalonych od siebie zaledwie o 35 km. Tak blisko, a tak daleko. Studia, wyjazdy, podróże, powroty, dramaty, sukcesy. Nasze historie są tak różne, że nie nadają się do tej zakładki. W każdym razie do brzegu. Przewijamy taśmę do przodu i zatrzymujemy się na “tu i teraz”. Jesteśmy spowrotem na południu kraju, mamy ponad 30 lat i działamy.

Dlaczego rękodzieło

A dlaczego nie? Sklep z handmade Mamy Fiołka to nie efekt żadnej burzy mózgów czy zimnej kalkulacji. Po prostu w pewnym momencie oboje stwierdziliśmy, że chcemy mieć coś “swojego”. Lubimy działać, eksplorować, zagłębiać się w różne tematy, no i oczywiście tworzyć rzeczy własnoręcznie. Inspiruje nas natura, ludzie, kultura, architektura, sztuka, czyli właściwie wszystko, co nas otacza (z wyjątkiem szarego betonu).

Rękodzieło Mamy Fiołka to nie efekt zimnej kalkulacji. Po prostu oboje kochamy handmade!

Jak żyć?

Marzy nam się świat, w którym nie ma głodu, niewolnictwa, wyzysku, konsumpcjonizmu, plastikowych wysp na oceanie, a ludzie kupują odpowiedzialnie i świadomie. Niestety to nie wybory Miss World. Może i nie mamy bezpośredniego wpływu na wiele spraw, ale nie traktujemy tego jako wymówki. Staramy się zachowywać tak, jakbyśmy mieli. Każdą zmianę należy zacząć od siebie, prawda?

Nasze rękodzieło

Rękodzielnictwo cały czas uczy nas pokory i cierpliwości. To zajęcie, które wymaga pełnego zaangażowania 🌻

Od pomysłu do realizacji często długa droga. Nie zawsze mamy materiały czy umiejętności. Nikt nam nie mówił, że będzie łatwo. Warto jednak robić to, co się kocha i spędzać czas tak, żeby kiedyś mieć co wspominać. 

Zapraszamy do nas!

Mamy Fiołka to nasza bezpieczna przystań. Wpadnij do nas, zacumuj, odpocznij i rozejrzyj się na spokojnie. Może coś Cię zainteresuje albo wpadnie w oko. Nigdzie nam się nie śpieszy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych produktów, chętnie pomożemy.  W zakładce Kontakt znajdziesz prosty formularz 🙏

Podsumowując, mamy fioł(k)a na punkcie: rękodzieła, natury, fotografii, podróży, less waste, upcycling, slow life, slow fashion!